Części samochodowe

RR Customs zasłynęło z customowych modyfikacji samochodów. A gdzie customowe modyfikacje, tam i trudno dostępne części samochodowe. Sami więc zaczęliśmy projektować i produkować najwyższej jakości elementy, od których kierowcy wymagają nieziemskich osiągów. Poza produkcją okuć do zawieszeń pneumatycznych, tzw. air ride’ów, naszym kluczowym produktem są dystanse do kół, zarówno do samochodów osobowych, jak i terenowych, czy pojazdów ATV (All-Terrain Vehicle) / UTV (Utility Vehicle). Dystanse RR Customs bardzo często wykorzystywane są w sportach wyczynowych, jak wyścigi górskie, drift, off-road, rajdy ATV / UTV.

Dystanse od RR Customs

Metod produkcji dystansów jest kilka. Najważniejsze, aby użyć właściwego materiału i sposobu jego obróbki. A później.. a później diabeł tkwi w szczegółach, o czym warto wiedzieć zanim sięgniemy po dystans z półki. W RR Customs nie odkrywamy koła na nowo i korzystamy z wiedzy sięgającej początków XX wieku, kiedy to bracia Wright po raz pierwszy użyli aluminium w lotnictwie. Do tej wiedzy dokładamy drugie tyle nowoczesnej technologii i własnych doświadczeń. Ale po kolei.

Pierwszą rzeczą jest wybór materiału. Nasze dystanse produkujemy z aluminium wykorzystywanego w awiacji i aeronautyce oznaczanego jako EN AW 2007. Dlaczego wybraliśmy aluminium i właśnie ten gatunek? W przypadku dystansów pożądana jest jak najniższa masa własna, która przekłada się na niewielką masę nieresorowaną i znikome obciążenie osi. Nasz stop jest niemal 3 razy lżejszy niż żelazo. Dlatego nie stosujemy stali, a właśnie aluminium.

Drugim krokiem jest wybór metody obróbki, który tak naprawdę determinuje wybrany wcześniej materiał. Nasz stop o składzie chemicznym AlCu4PbMgMn doskonale obrabia się mechanicznie podczas toczenia i frezowania. Nie odlewamy dystansów, gdyż stopy aluminium do tego dedykowane są gorszych parametrów, a finalny produkt może pękać, stwarzając niebezpieczeństwo.

 

Jak produkuje się dystanse?

Zanim ruszą maszyny, potrzebujemy projekt. Jeśli jest to standardowy dystans, dobieramy go do konkretnej marki i modelu auta. Jeśli klient oczekuje specyficznych modyfikacji lub całkowicie nowego modelu, projektujemy customowe dystanse na indywidualne zamówienie. Tworzymy projekt z użyciem programów CAD, projekt w kolejnym etapie trafia do obrabiarek numerycznych.

Z wałka aluminiowego wycinamy plastry dostosowane wielkością do przyszłego dystansu. Stosujemy przecinarki taśmowe z dokładnością do 0,1 mm. Otrzymane krążki trafiają do sterowanych numerycznie obrabiarek CNC, gdzie noże z węglików spiekanych toczą materiał z dokładnością do 0,01 mm. Po procesie następuje kontrola jakości.

Kolejnym etapem jest wiercenie i frezowanie otworów również przy pomocy obrabiarek CNC pracujących z dokładnością do 0,01 mm. W przypadku adapterów frezujemy też gniazda pod tulejki lub szpilki w zależności od życzenia klienta. Każdy dystans zaopatrujemy w system UNLOCK, który oferujemy jako nieliczni producenci na świecie. Dzięki UNLOCK’owi łatwo i bezpiecznie można zdemontować dystanse bez ich uszkodzenia. Po całym procesie ponownie kontrolujemy jakość.

Na zakończenie gratujemy dystanse, czyli frezujemy ostre krawędzie, aby były gładkie i wyglądały estetycznie. Wymagającym klientom oferujemy anodowanie dystansów na czarno, które dodatkowo zabezpiecza je przed korozją i nadaje jeszcze ciekawszego wyglądu. Kropką nad „i” jest szkiełkowanie produktu (odpowiednik piaskowania), które nadaje niepowtarzalnego efektu wizualnego. Znakiem rozpoznawczym oryginalnych dystansów RR Customs jest rzucający się w oczy system UNLOCK i stosowne oznaczenie wypalone laserem na zewnętrznej krawędzi. Finalna kontrola jakości i dystanse jadą w świat.

Dlaczego wybrać dystanse RR Customs?

Powodów niebywale wysokiej renomy naszych dystansów jest wiele:

  • Precyzja i powtarzalność wykonania – stosujemy projektowanie CAD CAM CAE oraz obróbkę maszynami CNC z użyciem najwyższej klasy narzędzi.
  • Najwyższa wytrzymałość – nasze dystanse są wycinane z bloków, a nie odlewane. Dzięki temu są niebywale wytrzymałe i odporne na obciążenia.
  • Ultra-lekkość – nasze dystanse dzięki precyzyjnej obróbce mają bardzo niewielką masę własną, co przekłada się na niewielką masę nieresorowaną i znikome obciążenie osi. W przypadku topowej linii są dodatkowo nawiercone jeszcze bardziej redukując masę elementu.
  • Najlepsze materiały – stosujemy stopy aluminium stosowane w lotnictwie. Narzędzia skrawające do obrabiarki numerycznej i narzędzia z węglików spiekanych.
  • System demontażu – unikalny na skalę światową system UNLOCK pozwalający na demontaż dystansu bez jego uszkodzenia lub zniszczenia.
  • Fachowy serwis – produkcja to jedno, doradztwo to drugie. Zawsze możesz liczyć na ekspercką wiedzę i konsultacje w przypadku doboru dystansów do konkretnych zastosowań.
  • Szeroka oferta – posiadamy jedną z najpełniejszych ofert w Europie, poza standardowymi dystansami do niemal każdej marki, oferujemy możliwość wykonania dystansów customowych na specjalne zamówienie.
  • Jakość – całość procesu produkcyjnego, doskonałe produkty oraz nadzwyczajna obsługa. To wszystko razem świadczy o najwyższej możliwej jakości i naszej supremacji.

Współpraca z RR Customs

Po najlepsze dystanse i części samochodowe zapraszamy do sklepu online. Jeśli nie wiesz jaki dystans wybrać, masz pytania lub potrzebujesz konkretnej porady skontaktuj się z naszymi handlowcami. Interesuje Cię bliższa współpraca z RR Customs? Chcesz zostać dystrybutorem naszych produktów? Potrzebujesz dostaw hurtowych? A może chcesz zlecić nam produkcję dystansów z Twoim logo?

ZADZWOŃ +48 572 720 458 lub NAPISZ mkumor@rrcustoms.com

Mateusz Kumor, Product Manager, Dział Dystanse Samochodowe.

Chcesz, żebyśmy zadzownili do Ciebie? Zadzwoń do mnie!
close
Zadzwonić do Ciebie?

Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Tylko oddzwonimy.

instagram