Kosmetyki samochodowe

Grupa RRC ma w swych strukturach odrębny dział odpowiedzialny za profesjonalną chemię i kosmetyki samochodowe. Tutaj wymyślamy i produkujemy kosmetyki klasy premium, które muszą zadowolić najbardziej wymagających klientów – profesjonalnych detailerów, estetów, entuzjastów motoryzacji, maniaków czystości i porządku. Produkty RRC obecne są w całej Europie i plasują się w ścisłej czołówce najwyżej ocenianych produktów do pielęgnacji i konserwacji samochodów.

Kosmetyki samochodowe od RR Customs

Jako producent kosmetyków samochodowych RR Customs dokładamy wszelkich starań, aby komponenty używane do produkcji naszych specyfików były przyjazne dla środowiska, zapewniały oczekiwaną funkcjonalność i wysoką wydajność. Bez imitacji i kompromisów. Przy tym sami testujemy i pracujemy na co dzień z oferowanymi przez nas kosmetykami.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że nie korzystamy z usług chińskich kooperantów. Cały proces twórczy i sama produkcja odbywają się w polskich fabrykach. To dzięki budowanemu latami know-how potrafimy dziś tworzyć chemiczne cuda. Ciągle unowocześniamy receptury, aby spełniać nieustannie zmieniające się pragnienia konsumentów. Wraz z rozwojem technologii chemicznej wprowadzamy ulepszenia procesowe, jak i produktowe. W końcu bycie liderem branży zobowiązuje.

Jak wygląda produkcja kosmetyków samochodowych

Chemia i kosmetyki samochodowe tworzone są przez naszych specjalistów chemików w dedykowanych laboratoriach. Proces kreowania nowych produktów zaczynają od określenia cech, jakie będzie miała formuła kosmetyku. Określają walory estetyczne, gęstość, kolor, zapach. Biorą pod uwagę cechy wydajnościowe i parametry fizyczne, jak choćby to, czy dobrze czyszczą, łatwo się spłukują, etc. Korzystamy też z testów konsumenckich, które często pomagają określić, jakie powinny być te cechy.

Po zidentyfikowaniu cech tworzymy formułę w warunkach laboratoryjnych. Początkowe partie są wytwarzane w małych zlewkach przy użyciu różnych składników. Najważniejsze składniki w miksturach chemii samochodowej to woda, detergenty, środki wzmacniające pianę, środki zagęszczające, środki odżywiające, konserwanty, modyfikatory, barwniki i specjalne dodatki będące tajemnicą receptur.
Po opracowaniu formuły chemicznej testuje się ją, aby upewnić się, że jej właściwości będą niezmienne w czasie. Ten rodzaj testów, zwany testowaniem stabilności, służy przede wszystkim do wykrywania fizycznych zmian takich, jak kolor, zapach, czy gęstość. Może również dostarczyć informacji o innych zmianach, takich jak skażenie mikrobiologiczne i różnice w wydajności. Testy te mają na celu zapewnienie, że specyfik znajdujący się na półkach sklepowych będzie działał dokładnie tak samo, jak ten wytworzony w naszym laboratorium.

Proces produkcji właściwej odbywa się w wydzielonym miejscu w fabryce. Tu formuła laboratoryjna zostaje przetransponowana na ilości hurtowe wynoszące co najmniej kilka tysięcy litrów danego specyfiku. Poszczególne komponenty miesza się w odpowiedniej kolejności i w odpowiednich warunkach. W razie potrzeby pewne partie można podgrzewać lub chłodzić, aby szybciej połączyć surowce i uzyskać pożądane rezultaty. Po zmieszaniu wszystkich składników, próbka danej partii zostaje przewieziona do laboratorium kontroli jakości w celu jej przetestowania. Upewniamy się, że partia produkcyjna jest zgodna ze specyfikacjami określonymi w instrukcji formuły. Na tym etapie możemy jeszcze korygować mieszaninę. Po zatwierdzeniu partii cała mieszanina zostaje przepompowana do zbiornika magazynowego i następnie rozlana do indywidualnych opakowań. Następnie etykietowanie, pakowanie do opakowań zbiorczych i produkt gotowy jest do dystrybucji.

Dlaczego warto kupić kosmetyki samochodowe RR Customs?

Argumentów przemawiających za wyborem produktów RRC jest wiele i pojawiają się kolejne, gdy już zaczniemy je stosować. Najważniejsze to:

  • Doskonała jakość – kosmetyki są dedykowane do czyszczenia poszczególnych elementów pojazdu, mają specjalnie przygotowany skład i dobrane parametry.
  • Różna pojemność – produkty oferujemy w wielu pojemnościach (w tym 100 ml, 500 ml, 1000 ml, czy 5000 ml) dostosowanych do potrzeb odbiorców.
  • Atrakcyjność – świetny produkt to także ciekawa kolorystyka, dobrze dobrany zapach, atrakcyjne opakowanie, dobry marketing, rozpoznawalność marki. To wszystko już mamy.
  • Odpowiedź na potrzeby rynku – jesteśmy producentem i chętnie słuchamy głosu klientów. Na bazie opinii z rynku opracowujemy i wprowadzamy nowe produkty, o które zabiegali zainteresowani.
  • Centrum Szkoleń - prowadzimy największe w Polsce centrum szkoleniowe branży automotive z pełną paletą kursów profesjonalnego detailingu z użyciem m.in. naszych kosmetyków.
  • Niezależne opinie - jeśli nadal nie zrobiliśmy na Tobie wrażenia, sprawdź opinie o RR Customs na naszym fanpage'u.

Współpraca z RR Customs

Po najlepszą chemię i kosmetyki samochodowe zapraszamy do sklepu online. Jeśli nie wiesz jaki produkt wybrać, masz pytania lub potrzebujesz konkretnej porady skontaktuj się z naszymi handlowcami. Interesuje Cię bliższa współpraca z RR Customs? Chcesz zostać dystrybutorem naszych produktów? Potrzebujesz dostaw hurtowych?

ZADZWOŃ +48 500 346 864 lub NAPISZ tkopacz@rrcustoms.com

Mateusz Stróżyk, Dział Chemia i Kosmetyki Samochodowe.

 

Wkrótce nowy katalog kosmetyków.

Chcesz, żebyśmy zadzownili do Ciebie? Zadzwoń do mnie!
close
Zadzwonić do Ciebie?

Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Tylko oddzwonimy.

instagram