Dystanse do kół

RR Customs zasłynęło z customowych modyfikacji samochodów. Najważniejszym elementem każdego dobrze stuningowanego samochodu są felgi. Dzięki dystansom jesteśmy w stanie dopasować model, który teoretycznie nie miał szans znaleźć się w danym aucie.

Stworzyliśmy od zera linię produkcyjną z myślą o wypuszczeniu na rynek produktu o jakości dorównującej czołowym producentom. Nasze dystanse znalazły się już na wyposażeniu tysięcy pojazdów, udowadniając swoją wytrzymałość i jakość wykonania. Dystanse RR Customs bardzo często wykorzystywane są w sportach wyczynowych, jak wyścigi górskie, drift, off-road, rajdy ATV / UTV

Dystanse  RR Customs

Metod produkcji dystansów jest kilka. Najważniejsze jest użycie właściwego materiału i sposobu jego obróbki. A później.. diabeł tkwi w szczegółach, o czym warto wiedzieć zanim sięgniemy po dystans z niższej półki. W RR Customs nie odkrywamy koła na nowo i korzystamy z wiedzy sięgającej początków XX wieku, kiedy to bracia Wright po raz pierwszy użyli aluminium w lotnictwie. Do tej wiedzy dokładamy drugie tyle nowoczesnej technologii i własnych doświadczeń.

Ale po kolei…

Pierwszą rzeczą jest wybór materiału. Nasze dystanse produkujemy z aluminium wykorzystywanego w awiacji i aeronautyce oznaczanego jako EN AW 2007. Dlaczego wybraliśmy aluminium i właśnie ten gatunek? W przypadku dystansów pożądana jest jak najniższa masa własna, która przekłada się na niewielką masę nieresorowaną i znikome obciążenie osi. Nasz stop jest niemal 3 razy lżejszy niż żelazo. Dlatego nie stosujemy korodującej stali, a właśnie aluminium.

Drugim krokiem jest wybór metody obróbki, który tak naprawdę determinuje wybrany wcześniej materiał. Nasz stop o składzie chemicznym AlCu4PbMgMn doskonale obrabia się mechanicznie podczas toczenia i frezowania. Nie odlewamy dystansów, gdyż stopy aluminium do tego dedykowane są gorszych parametrów, a finalny produkt może pękać, stwarzając niebezpieczeństwo.

Jak produkuje się dystanse?

Zanim ruszą maszyny, potrzebny jest projekt. Jeśli jest to standardowy dystans, dobieramy go do konkretnej marki i modelu auta. Jeśli klient oczekuje specyficznych modyfikacji lub całkowicie nowego modelu, projektujemy customowe dystanse na indywidualne zamówienie. Tworzymy projekt z użyciem programów CAD, projekt w kolejnym etapie trafia do obrabiarek numerycznych.

Z wałka aluminiowego wycinamy plastry dostosowane wielkością do przyszłego dystansu. Stosujemy przecinarki taśmowe z dokładnością do 0,1 mm. Otrzymane krążki trafiają do sterowanych numerycznie obrabiarek CNC, gdzie noże z węglików spiekanych toczą materiał z dokładnością do 0,01 mm. Po procesie następuje kontrola jakości.

Kolejnym etapem jest wiercenie i frezowanie otworów również przy pomocy obrabiarek CNC, pracujących z dokładnością do 0,01 mm. W przypadku adapterów frezujemy też gniazda pod tulejki lub szpilki w zależności od życzenia klienta. Każdy dystans zaopatrujemy w system UNLOCK, który oferujemy jako nieliczni producenci na świecie. Dzięki UNLOCK’owi łatwo i bezpiecznie można zdemontować dystanse bez ich uszkodzenia. Po całym procesie ponownie kontrolujemy jakość.

Na zakończenie gratujemy dystanse, czyli frezujemy ostre krawędzie, aby były gładkie i wyglądały estetycznie. Wymagającym klientom oferujemy anodowanie dystansów na czarno, które dodatkowo zabezpiecza je przed korozją i nadaje jeszcze ciekawszego wyglądu. Kropką nad „i” jest szkiełkowanie produktu (odpowiednik piaskowania), które nadaje niepowtarzalnego efektu wizualnego. Znakiem rozpoznawczym oryginalnych dystansów RR Customs jest rzucający się w oczy system UNLOCK i stosowne oznaczenie wypalone laserem na zewnętrznej krawędzi.

Finalna kontrola pozwala na oddanie do użytku w 100% sprawdzonego i bezpiecznego produktu.

Dlaczego wybrać dystanse RR Customs?

  • Precyzja i powtarzalność wykonania – stosujemy projektowanie CAD CAM CAE oraz obróbkę maszynami CNC z użyciem najwyższej klasy narzędzi.
  • Ogromna wytrzymałość – nasze dystanse są wycinane z bloków, a nie odlewane. Dzięki temu są niebywale wytrzymałe i odporne na obciążenia.
  • Ultra-lekkość – nasze dystanse dzięki precyzyjnej obróbce mają bardzo niewielką masę własną, co przekłada się na niewielką masę nieresorowaną i znikome obciążenie osi. W przypadku topowej linii są dodatkowo wiercone, jeszcze bardziej redukując masę elementu.
  • Najlepsze materiały – stosujemy stopy aluminium stosowane w lotnictwie. Narzędzia skrawające do obrabiarki numerycznej i narzędzia z węglików spiekanych.
  • System demontażu – unikalny system UNLOCK pozwalający na demontaż dystansu bez jego uszkodzenia lub zniszczenia.
  • Produkcja to tylko połowa sukcesu. Zawsze możesz liczyć na ekspercką wiedzę i konsultacje w przypadku doboru dystansów do konkretnych zastosowań.
  • Szeroka oferta – posiadamy jedną z najpełniejszych ofert w Europie, poza standardowymi dystansami do niemal każdej marki, oferujemy możliwość wykonania dystansów customowych na specjalne zamówienie.
  • Jakość – całość procesu produkcyjnego, doskonałe produkty oraz nadzwyczajna obsługa. To wszystko razem świadczy o najwyższej jakości dystansów sygnowanych logiem RRC.


Współpraca z RR Customs

Po najlepsze dystanse zapraszamy do sklepu online.

Jeśli nie wiesz jaki dystans wybrać, masz pytania lub potrzebujesz konkretnej porady skontaktuj się z naszymi handlowcami.

 Interesuje Cię bliższa współpraca z RR Customs? Chcesz zostać dystrybutorem naszych produktów? Potrzebujesz dostaw hurtowych? A może chcesz zlecić nam produkcję dystansów z Twoim logo?

ZADZWOŃ: +48 514 098 829 

NAPISZ: snowakowski@rrcustoms.com

instagram