Produkcja padów: gąbki

Proces produkcji padów zaczyna się od doboru twardości gąbki. Wykorzystujemy tu różne rodzaje struktury o otwartych, bądź zamkniętych komórkach. Komórki otwarte mają ostrzejsze krawędzie, dlatego lepiej sprawdzają się podczas szlifowania. Zamknięte z kolei, są delikatniejsze i doskonale radzą sobie przy końcowym polerowaniu. Stosujemy 6 różnych rodzajów gąbki dobieranych precyzyjnie do przeznaczenia gotowego produktu. Dla łatwiejszej identyfikacji, poszczególne twardości mają odzwierciedlenie w kolorystyce samych gąbek.

Produkcja padów: klej

Kolejnym krokiem jest aplikacja kleju. Odpowiednio spreparowane bloki gąbki przesuwają się na linii produkcyjnej pod dyszami natryskowymi. Dysze równomiernie rozprowadzają klej po całej powierzchni gąbki. W następnym etapie nasączona klejem gąbka łączona jest z włóknem poliamidowym. Całość trafia do podajnika rolkowego z prasą, gdzie w odpowiednim tempie przesuwa się materiał. W trakcie przesuwu blok z naklejonym włóknem jest podgrzewany do zadanej temperatury aktywującej klej. W wyniku dodatkowego docisku prasy gąbka trwale wiąże się z włóknem. Etap kończy się utwardzeniem kleju i kontrolą jakości.

Produkcja padów: wycinanie

Następnie wycinamy z całego bloku pojedyncze pady. Aby utrzymać najwyższą precyzję wycinania, wykorzystujemy do tego celu obrabiarki numeryczne CNC. Dzięki temu, utrzymujemy wysoką dokładność i powtarzalność cięcia, unikamy strzępienia się włókna i nie przypalamy gąbek.

Produkcja padów: znakowanie i pakowanie

Potem pady trafiają na linię znakowania, gdzie numerycznie sterowany laser pozostawia nasze logo. Tu produkt poddawany jest ponownej kontroli jakości. Ostatnim etapem jest foliowanie padów i pakowanie ich w indywidualne pudełka. Tak przygotowane pady ruszają w świat, by służyć detailerom.