Chemia i kosmetyki samochodowe tworzone są przez nasz zespół doświadczonych chemików w głównym laboratorium RRC.

Kosmetyki samochodowe: Koncepcja

Proces kreowania nowych produktów zaczynają od określenia cech, które chcemy uzyskać w kosmetyku. Określamy walory estetyczne, gęstość, kolor i zapach. Bierzemy pod uwagę cechy wydajnościowe i parametry fizyczne, jak choćby to, czy dobrze czyszczą, łatwo się spłukują, czy mają odpowiednie pH. Korzystamy również z testów konsumenckich, które dają nam dużą wiedzę na temat ewentualnych słabych cech przyszłego produktu.

Kosmetyki samochodowe: Formuła

Po etapie koncepcyjnym przystępujemy do opracowania formuły. Nasi chemicy przygotowują dziesiątki, czasem setki próbek różniących się właściwościami, kolorem, konsystencją czy stężeniem. Nasza ekipa profesjonalnych auto detailerów z wieloletnim stażem wybiera spośród nich te, które dają najlepsze rezultaty i satysfakcję z działania.

Testy kosmetyków samochodowych

Po opracowaniu formuły chemicznej kosmetyki samochodowe RRCustoms testujemy, aby upewnić się, że jej właściwości będą niezmienne w czasie. Ten rodzaj testów, zwany testowaniem stabilności, służy przede wszystkim do wykrywania fizycznych zmian, takich jak kolor, zapach czy gęstość. Może również dostarczyć informacji o innych zmianach, jak skażenie mikrobiologiczne i różnice w wydajności. Testy te mają na celu zapewnienie, że specyfik znajdujący się na półkach sklepowych będzie działał dokładnie tak samo, jak ten wytworzony w naszym laboratorium.

Kosmetyki samochodowe: Produkcja

Proces produkcji właściwej odbywa się w wydzielonym miejscu w fabryce, gdzie formuła laboratoryjna zostaje „przetłumaczona” na ilości hurtowe, wynoszące co najmniej kilka tysięcy litrów danego specyfiku. Poszczególne komponenty miesza się w odpowiedniej kolejności i w odpowiednich warunkach. W razie potrzeby pewne partie można podgrzewać lub chłodzić, aby szybciej połączyć surowce i uzyskać pożądane rezultaty. Po zmieszaniu wszystkich składników, próbka danej partii zostaje przewieziona do laboratorium kontroli jakości w celu jej przetestowania. Upewniamy się, że partia produkcyjna jest zgodna ze specyfikacjami określonymi w instrukcji formuły. Na tym etapie możemy jeszcze korygować skład. Po zatwierdzeniu, partia zostaje przepompowana do zbiornika magazynowego i następnie rozlana do indywidualnych opakowań. Następnie etykietowanie, pakowanie do opakowań zbiorczych i przygotowanie do dystrybucji.

Marketing

Na tym etapie praca działu produkcji zostaje zakończona. Intensywnie pracuje za to dział graficzny, marketingu i handlu. Nowy produkt trzeba odpowiednio „opakować”. Nasi graficy tworzą projekty graficzne, które po zaakceptowaniu trafiają do drukarni. W międzyczasie nasz dział marketingu tworzy zdjęcia, filmy, teksty – wszystko co potrzebne, by przedstawić nowy produkt światu i pozyskać pierwszych zadowolonych klientów 🙂

Sprzedaż auto chemii

Chcesz kupić nasze kosmetyki samochodowe to przejdź do sklepu internetowego lub odwiedź naszych Partnerów.

Kosmetyki samochodowe: wheel gel
Kosmetyki samochodowe: quick detailer +
Kosmetyki samochodowe: LEATHER CLEANER
Kosmetyki samochodowe: interior cleaner
Kosmetyki samochodowe: bug remover

Poznaj również:

Zapachy samochodowe
Dystanse samochodowe
pady polerskie