zima-samochod-snieg

Jak samodzielnie zabezpieczyć auto na zimę?

Zima to niezwykle trudna pora roku dla naszych aut. Karoseria oraz koła są szczególnie narażone na czynniki zewnętrzne takie jak sól, żwir, piasek, lód. Może dochodzić do trwałych uszkodzeń mechanicznych oraz tych związanych ze związkami chemicznymi trafiającymi bezpośrednio z drogi na nasze auta. Ponadto bardzo duża wilgotność sprawia, że karoseria ulega korozji.

Jak zatem bez większego wysiłku uniknąć ryzyka zniszczenia elementów auta podczas zimowych długich miesięcy?

Dokładnie umyj i zabezpiecz opony dressingiem

Koła to elementy auta najbardziej narażone na uszkodzenia, ze względu na fakt, że mają bezpośredni kontakt z podłożem i zawartymi w nim zanieczyszczeniami. Dlatego zabezpieczenie kół i opon odpowiednimi środkami jest po prostu konieczne.

Zanim przystąpimy do nakładania dressingu, w którym zawarty jest silikon należy dokładnie przygotować powierzchnię za pomocą środków czyszczących dedykowanych do felg i opon. Taki zabieg spowoduje, że powłoka zabezpieczająca znacznie lepiej zwiąże z powierzchnią opony co przełoży się na jej dłuższą żywotność. Następnie na suchą oponę nakładamy dressing. Dressing nie tylko zabezpieczy przed szkodliwymi związkami chemicznymi zawartymi w podłożu, ale również ograniczy przywieranie brudu.

Felgi poza osadem drogowym narażone są również na pył metaliczny pochodzący z klocków hamulcowych. Aby usunąć tego typu brud należy użyć środka, który podda zanieczyszczenia dekontaminacji. Po wykonaniu tego zabiegu wystarczy felgę umyć szamponem, a następnie zastosować quick detailer.

Zabezpiecz lakier

Przed konserwacją lakieru, należy usunąć z auta wszelkie zabrudzenia używając odpowiedniego szamponu. Gdy powierzchnia jest czysta można samodzielnie rozpocząć nakładanie quick detailera.

Quick detailer to środek na bazie wosku, który nie tylko zabezpiecza lakier i wydobywa głębię koloru, ale również stworzy powłokę hydrofobową, dzięki czemu na lakierze zdecydowanie mniej będą osadzać się zanieczyszczenia, a jeśli już się pojawią to o wiele łatwiej będzie je usunąć.

Zakonserwuj uszczelki

Ze względu na duże zmiany temperatur oraz mróz, uszczelki samochodowe tracą swoje naturalne właściwości. Kurczą się oraz kruszą. Powoduje to, że przestają spełniać swoją rolę. Woda oraz śnieg trafiają w szczeliny, co doprowadza do uszkodzeń elementów oraz ich korozji.

Zastosowanie preparatu na bazie silikonu jest idealnym rozwiązaniem, bo dzięki niemu uszczelki zachowują elastyczność i nie zamarzają. Znamy wszyscy sytuacje kiedy, po wyjątkowo mroźnej nocy, najzwyczajniej nie możemy otworzyć drzwi naszego auta.

Przygotuj się na mróz

Fantastycznym wynalazkiem, który w zimowe poranki pomaga nam zaoszczędzić mnóstwo czasu jest odmrażacz do szyb. Jest wiele sposobów na pozbycie się szronu z szyb samochodowych, lecz większość z nich jest albo nierozsądna albo czasochłonna. Tradycyjne skrobaczki w połączeniu z osadem drogowym znajdującym się na szybie podczas usuwania szronu zwyczajnie ją rysują. Odmrażacz roztapia szron w kilka sekund i zapobiega ponownemu zamarzaniu.

Zapobiegaj parowaniu szyb

Zjawisko parowania szyb, skutecznie utrudnia jazdę. Brak odpowiedniej widoczności, ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Jesienią oraz zimą szyby parują znacznie częściej ze względu na dużą wilgotność i różnice temperatur w środku i na zewnątrz auta. Przecieranie szyb szmatką lub używanie dmuchaw sprawia, że pozbywamy się pary tylko na chwilę, a powtarzanie tej czynności staje się konieczne. Ponadto używając szmatki, często niezbyt czystej ryzykujemy utłuszczeniem i umazaniem szyb, co jeszcze bardziej wpłynie na utratę widoczności. Na rynku są specjalne preparaty, które po spryskaniu szyb tworzą delikatną, niewidoczną powłokę, która zapobiega kondensacji pary wodnej.

 

W naszej ofercie znajdziecie wszystkie preparaty niezbędne do zabezpieczenia auta na zimę :

Produkty RRC polecane na zimę można kupić oddzielnie lub w zestawie na www.shop.rrcustoms.com

Cena w zestawie WINTER SET wynosi 99 zł.

zima-samochod