Dystanse RRCustoms

W produkcji dystansów samochodowych najważniejsze jest użycie właściwego materiału i sposobu jego obróbki. W RRCustoms nie odkrywamy koła na nowo i korzystamy z wiedzy sięgającej początków XX wieku, kiedy to bracia Wright po raz pierwszy użyli aluminium w lotnictwie. Do tej wiedzy dokładamy mnóstwo nowoczesnej technologii i własnych doświadczeń.
Ale po kolei…
Pierwszym etapem jest wybór materiału. Nasze dystanse produkujemy z aluminium wykorzystywanego w awiacji i aeronautyce oznaczanego jako EN AW 2007. Dlaczego wybraliśmy aluminium i właśnie ten gatunek? W przypadku dystansów pożądana jest jak najniższa masa własna, która przekłada się na niewielką masę nieresorowaną i znikome obciążenie osi. Nasz stop jest niemal 3 razy lżejszy od stali. Dlatego właśnie stosujemy aluminium.

dystanse do felg, dystanse do kół, dystanse samochodowe, adaptery rrc 02
For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Nota prawna.
I Accept

Jak produkuje się dystanse RRC?

Drugi etap to projektowanie. Jeśli jest to standardowy dystans, dobieramy go do konkretnej marki i modelu auta. Jeśli klient oczekuje specyficznych modyfikacji lub całkowicie nowego modelu, projektujemy customowe dystanse na indywidualne zamówienie. Tworzymy projekt, który następnie trafia do obrabiarek numerycznych.

Trzeci etap to wycinanie z wałka aluminiowego plastrów dostosowanych wielkością do przyszłego dystansu. Stosujemy przecinarki taśmowe o dokładności cięcia 0,1 mm. Otrzymane krążki trafiają do sterowanych numerycznie obrabiarek CNC, gdzie noże z węglików spiekanych toczą materiał z dokładnością do 0,01 mm. Po procesie następuje kontrola jakości dystansów do kół.

Nie odlewamy dystansów, dzięki czemu nasze dystanse są trwalsze i bezpieczniejsze od tych odlewanych z aluminium.

Kolejnym etapem jest frezowanie otworów dystansów obrabiarkami CNC z dokładnością do 0,01 mm. W przypadku adapterów frezujemy też gniazda pod tulejki lub szpilki w zależności od życzenia klienta. Każdy dystans zaopatrujemy w system UNLOCK, dzięki czemu łatwo i bezpiecznie można zdemontować dystanse bez ich uszkodzenia. Po całym procesie ponownie kontrolujemy jakość.

Na zakończenie frezujemy ostre krawędzie, aby były gładkie i wyglądały estetycznie. Wymagającym klientom oferujemy anodowanie dystansów na czarno, które dodatkowo zabezpiecza je przed korozją i nadaje jeszcze ciekawszego wyglądu. Znakiem rozpoznawczym oryginalnych dystansów RRCustoms jest system UNLOCK i oznaczenie wypalone laserem na zewnętrznej krawędzi.

Finalna kontrola pozwala na oddanie do użytku w 100% sprawdzonego i bezpiecznego produktu.

Współpraca z RRCustoms

Po najlepsze dystanse zapraszamy do sklepu online.
Jeśli nie wiesz jaki dystans wybrać, masz pytania lub potrzebujesz konkretnej porady skontaktuj się z naszymi handlowcami.
Interesuje Cię bliższa współpraca z RRCustoms? Chcesz zostać dystrybutorem naszych produktów? Potrzebujesz dostaw hurtowych? A może chcesz zlecić nam produkcję dystansów z Twoim logo?

ZADZWOŃ: (+48) 514 098 829
NAPISZ: snowakowski@rrcustoms.com

dystanse do felg